Fonda iskelede bekleyen vapurun öttürdüğü “hareket saati geldi” düdüğü ya da limana gitmek üzere ağlarında balıklarıyla yol alan balıkçı teknesinin pancar motorundan çıkan tatlı gürültü, birkaç haylaz ada çocuğunun bisikletleriyle önünüzden geçerken bıraktığı gülüşmelerin sizin yüzünüzde kalan neşesi ya da martıların heyecanlı telaşlarının senfonisi. Bir güzel ada gezisi sonrasında huzur içinde bir yemek ve güzel anılar için ideal adres:

Milano Restaurant…

Büyükada vapur iskelesinden sol tarafına doğru ilerlediğinizde, denizin üzerindeki konumuyla, harika manzarası ve huzurlu ortamıyla Milano Restaurant’ı bulmanız çok kolay. Büyükada’nın en eski ve en iyi balık restaruantlarından biri olan MİLANO 1930’lu yılların başlarında aynı adreste “Select Lokantası” adı altında hizmet vermeye başlamıştır. 1960 yılından beri ise aynı kalite ve özenle İbrahim ile Mustafa Durmuş ve ailesi tarafından işletilmiş, günümüzde ise çocuklarına emanet edilmiştir.

Milano’nun huzurlu atmosferi ve muhteşem deniz manzarası eşliğinde yiyebileceğiniz, yıllardan beri aynı titizlik, aynı özen ve aynı kalitede hazırlanan kusursuz rum mezelerinin tadı damağınızda kalacak. Her mevsim taptaze bulabileceğiniz en seçkin deniz ürünleri, kabak tava, balık buğulama, fava, balık kavurma, güveçte karides ve daha nice lezzet usta ellerden çıkıp konuklarına servis ediliyor.

7 kişilik tecrübeli mutfak-aşçı ekibi ve hem deneyimli hem de sıcakkanlı servis ekibi Milano’nun müşteri memnuniyetini geçen seneler içinde katlayarak arttırmıştır. Milano’da oturup hem adanın hem lezzetli mezelerin, taze balıkların tadını çıkarırken karşı masanızda ünlü simaları görmeniz de çok doğal. Mesut-Turgut Yılmaz, Ediz Hun, Orhan Pamuk, Gani Müjde, Beyazıt Öztürk, Yılmaz Erdoğan, Fatih Altaylı ve birçokları da sizin gibi Milano’cu.

Kaliteli hizmet anlayışıyla kapalı ve açık olmak üzere toplam 300 kişilik salonunda siz değerli konuklarına, özel günlerinizde de hizmet ediyor.

Servis saatleri gündüz 12:00’den gece 02:00’ye kadar sürüyor.

Büyükada’nın en eski balık restourantlarından biri olan Milano size ve misafirlerinize en üst kalite hizmet ve lezzet sunmayı garanti eder.

Milano; işletmecileri, çalışanları, ada sakinleri, ada dışından gelen tüm müşterileriyle birlikte kocaman  ve giderek büyüyen bir aile olmanın keyfini yaşamakta

MİLANO RESTAURANT: Bir ada hikayesi… 

Büyükada’da Balık

Büyükada Balık Restaurant